Jesteśmy renomowanym producentem konstrukcji z zakresu energetyki słonecznej. Budujemy farmy fotowoltaiczne w zachodniopomorskim, a także w innych częściach Polski. Przez wiele lat działalności w branży zrealizowaliśmy również szereg zleceń za granicą, m.in. na terenie Niemiec.

Konstrukcje fotowoltaiczne Reca RS wyróżniają się szybkim montażem, konkurencyjną ceną i niezawodnością. W realizowanych projektach jako priorytety traktujemy wytrzymałość i odporność materiałów. Stawiamy duży nacisk na solidne i trwałe rozwiązania, co zwłaszcza w przypadku montażu farm fotowoltaicznych ma ogromne znaczenie dla opłacalności całej inwestycji.

Przygotowaliśmy pakiet dla klientów biznesowych zainteresowanych instalacją fotowoltaiczną. Oferujemy komponenty wysokiej jakości od czołowych światowych producentów. Zapewniamy kompleksowe usługi — od projektowania po montaż paneli i uruchomienie instalacji, bez żadnych utrudnień. Ponadto zadbamy o niezbędne pozwolenia na eksploatację i dokumenty związane z przyłączeniem do sieci. Proponujemy także przeprowadzenie audytu technicznego i administracyjnego. Dzięki ich wykonaniu możemy wykryć potencjalne nieprawidłowości w projekcie, a następnie skutecznie je usunąć.

Czym są farmy fotowoltaiczne?

Słońce jest trzecim co do wielkości źródłem pozyskiwanej energii odnawialnej na świecie. Nie ma się więc co dziwić, że ten obszar energetyki rozwija się najszybciej z całego sektora OZE. Tak wysoka popularność fotowoltaiki, zarówno wśród elektrowni, jak i klientów indywidualnych, wynika z kilku czynników. Wpływ na to mają m.in. stosunkowo niskie koszty operacyjne czy krótki czas uruchomienia instalacji, zwłaszcza w porównaniu np. z energetyką wiatrową lub wodną.

W efekcie rozwoju branży OZE wielu przedsiębiorców zdecydowało się na inwestycję w energię słoneczną. Budowa farmy fotowoltaicznej, czyli dużej instalacji z mocą powyżej 500 kW, może przynieść w ciągu kilku lat niemałe zyski. Przychody są uzyskiwane ze sprzedaży energii elektrycznej do sieci lub bezpośrednio do odbiorców. Aby móc prowadzić taką działalność, trzeba uzyskać pozwolenie na budowę farmy fotowoltaicznej oraz koncesję dla dużej elektrowni.

Montaż farmy fotowoltaicznej – solidne konstrukcje

Jako doświadczony producent systemów konstrukcji oferujemy materiały na najwyższym poziomie. Organizujemy montaż farm fotowoltaicznych, a do każdego zlecenia, komercyjnego czy prywatnego, podchodzimy w sposób indywidualny i z ogromnym zaangażowaniem.

Realizując projekt, zawsze bierzemy pod uwagę strefy śniegowe i wiatrowe, warunki glebowe na obszarze inwestycji, a także indywidualne wytyczne inwestora. Dokładamy wszelkich starań, by farma fotowoltaiczna mogła przynosić oczekiwane zarobki przez wiele lat.

Konstrukcje Reca RS są tworzone z dbałością o detale. Troszczymy się także o wytrzymałość naszych produktów. Konstrukcje pod panele PV powstają z solidnej stali konstrukcyjnej pokrytej powłoką Magnelis. Dodatkowa warstwa ochronna doskonale chroni farmy fotowoltaiczne przed rdzewieniem, zapewniając im długą żywotność. Tym samym zwiększa się opłacalność inwestycji.

Farma fotowoltaiczna — opłacalność

Farmy fotowoltaiczne to instalacje o dość dużej mocy, które umieszcza się na rozległym terenie. Z reguły są to obszary niezagospodarowane przez człowieka, ulokowane w pewnym oddaleniu od dużych miejscowości. Warunki pod budowę takich instalacji ocenia się w Polsce jako dobre. Wbrew panującemu przekonaniu, bardzo duże nasłonecznienie i wysokie temperatury wcale nie są dla fotowoltaiki najlepsze. Idealny teren pod taką inwestycję powinien wyróżniać się odpowiednim typem gruntu, dostatecznym nasłonecznieniem przez cały rok, a także niewielkim zapyleniem powietrza.

Zapewniamy pomoc naszych specjalistów podczas wyboru miejsca, w którym ulokowana zostanie farma fotowoltaiczna. Odległość od zabudowań, typ gleby czy odległość — wszystkie te czynniki mają znaczenie podczas podejmowania decyzji o lokalizacji. W celu oszacowania opłacalności farmy fotowoltaicznej warto przeprowadzić fachowy audyt energetyczny.

Farmy fotowoltaiczne — koszt

Uznaje się, że budowa farmy fotowoltaicznej to rozwiązanie umożliwiające osiąganie zysków przez wiele lat. W dodatku inwestycja w energetykę słoneczną jest jedynie w niewielkim stopniu zależna od sytuacji gospodarczej i ekonomicznej. Ponadto dzięki projektom dofinansowań można uzyskać zwrot wkładu własnego w stosunkowo krótkim czasie. To możliwe, ponieważ polityka energetyczna Unii Europejskiej intensywnie promuje OZE jako alternatywny sposób produkcji energii.

Należy podkreślić, że decydując się na inwestycję w energetykę słoneczną, trzeba postawić na technologie dobrej jakości od renomowanych producentów. Skorzystanie z rozwiązań Reca RS zapewni bezpieczeństwo inwestycji i pozwoli zoptymalizować koszt farmy fotowoltaicznej. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z energetyką słoneczną i wykorzystywaną przez nas technologią zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy fachowe doradztwo i wsparcie na każdym etapie inwestycji.

Skontaktuj się z nami już teraz

Dane kontaktowe

Reca Group Sp. z o.o.

ul. Zielonogórska 31
71-084 Szczecin

NIP 7811881104
KRS 0000436894

Napisz wiadomość