Systemy fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych

Firma Reca Solar dostarcza nowoczesne i trwałe systemy fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych. Naszymi priorytetami podczas projektowania konstrukcji PV są łatwość ich montażu, wysoka jakość komponentów oraz odporność na czynniki zewnętrzne. Oferujemy sprawdzone rozwiązania z zakresu energetyki słonecznej wraz z usługą instalacji.

Czym są systemy fotowoltaiczne Agra?

Jako doświadczony producent rozwiązań z dziedziny energetyki słonecznej zdajemy sobie sprawę, że gospodarstwa rolne mają w zakresie instalacji PV szczególne wymagania. Z tego powodu zaprojektowaliśmy RECA RS-25 — specjalny system naziemnej konstrukcji fotowoltaicznej. W tym modelu dwustronne panele słoneczne są umocowane na stelażu wielopodporowym, a całą konstrukcję wbija się do gruntu.

Reca RS-25 to system przeznaczony pod moduły bifacial. Unikalne rozwiązanie, polegające na zamontowaniu modułów pod kątem 90 stopni pozwala na wykorzystanie powierzchni działki zarówno do produkcji prądu, a jednocześnie gwarantuje minimalne użycie przestrzeni i miejsce do przejazdu pojazdów rolnych.

Opisywany system fotowoltaiczny dla gospodarstw rolnych wyróżnia powłoka antykorozyjna z dużą ilością magnezu. 3-procentowa zawartość tego pierwiastka skutecznie chroni konstrukcję przed rdzą. Taka forma zabezpieczenia jest doskonałą alternatywą dla wyrobów ocynkowanych, co zostało potwierdzone zarówno przez przyspieszone badania laboratoryjne, jak i przez testy przeprowadzane w warunkach środowiskowych.

Jakie korzyści przynoszą systemy fotowoltaiczne dla gospodarstw?

W przypadku gospodarstw rolnych koszt prądu stanowią dużą część ogólnych wydatków ponoszonych w związku z prowadzeniem działalności. Wynika to m.in. z wykorzystywania na co dzień energochłonnych urządzeń służących do nawożenia i uprawy roślin czy hodowli zwierząt.

Od wielu lat udział energii pozyskiwanej ze słońca wzrasta m.in. z uwagi na rosnące ceny prądu. Inwestycja w systemy fotowoltaiczne Agra to sposób na uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców, a także zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Nadwyżkę produkowanego prądu można również sprzedawać do sieci. Oznacza to, że zakup paneli PV ma wymiar zarówno ekonomiczny, jak i ekologiczny.

Systemy Agra charakteryzują wszystkie zalety naziemnych farm fotowoltaicznych, z bardzo małą zajętością powierzchni działki – którą można dalej wykorzystywać do innych celów, np. jako pastwisko.

Ponadto warto zwrócić uwagę również na aspekt związany z postrzeganiem gospodarstwa przez otoczenie. Inwestycja w nowoczesne technologie, do jakich bez wątpienia zaliczają się systemy fotowoltaiczne Agra, może wpłynąć na poprawę wizerunku gospodarstwa wśród kontrahentów.

Systemy fotowoltaiczne Agra od Reca Solar

Fotowoltaika to dla gospodarstw rolnych doskonały sposób na zmniejszenie wydatków. Pozyskując energię ze słońca, możesz w dość łatwy sposób oszczędzić na rachunkach za prąd, a jednocześnie zmniejszyć emisję CO2 i przyczynić się do ochrony środowiska. Inwestycja w panele fotowoltaiczne gwarantuje zwrot wkładu własnego w ciągu kilku lat. Potem pozostaje jedynie cieszyć się darmową i zieloną energią.

Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem innowacji związanych z energetyką słoneczną, zapraszamy do kontaktu. Z chęcią pomożemy w doborze rozwiązania, które zda egzamin w przypadku Twojej działalności.