Carporty fotowoltaiczne

Firma Reca Solar, oprócz dostarczania standardowych systemów fotowoltaicznych montowanych na gruncie czy na dachu, zajmuje się również produkcją samochodowych wiat parkingowych e-port. Carporty fotowoltaiczne, bo tak są nazywane zadaszenia na pojazdy z panelami PV, tworzą ekologiczną przestrzeń parkingową na terenie firmy.

Te bardzo nowoczesne konstrukcje są niezwykle funkcjonalne. Chronią pojazd przed wpływem czynników zewnętrznych i jednocześnie produkują ekologiczną energię ze słońca. Jeśli na Twoim dachu z jakiegoś powodu nie da się umieścić standardowej mikroinstalacji fotowoltaicznej lub chcesz zyskać miejsce do ładowania elektrycznego pojazdu tuż przed domem — wiata parkingowa e-port jest właśnie dla Ciebie.

Czym są carporty fotowoltaiczne?

Carporty fotowoltaiczne firmy Reca Solar tworzą zadaszone stanowisko parkingowe dla pojazdów. Z reguły są przeznaczone dla samochodów osobowych lub niewielkich aut dostawczych. Dzięki dobrze przemyślanej konstrukcji skutecznie chronią karoserię przed deszczem czy śniegiem, a pochłonięte promienie słoneczne przetwarzają na energię. Tak innowacyjne rozwiązanie jeszcze kilkanaście lat temu mogło wydawać się całkowitą abstrakcją, a teraz staje się rzeczywistością. Obecnie fotowoltaika na wiacie parkingowej to doskonały sposób na racjonalne wykorzystanie przestrzeni dostępnej na posesji, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku niewielkich działek.

Wiaty parkingowe e-port od Reca Solar charakteryzują się prostotą konstrukcji, co przekłada się na łatwość montażu.

Fotowoltaika na wiacie parkingowej od Reca Solar

Nasze wiaty parkingowe e-port powstają z wytrzymałej stali konstrukcyjnej. Zamiast standardowego ocynku, na zewnątrz materiału umieszczamy innowacyjną powłokę Magnelis. Ta warstwa wyróżnia się doskonałymi właściwościami antykorozyjnymi dzięki wysokiej zawartości magnezu. Podczas produkcji stawiamy na ekonomiczne rozwiązania, co przyczynia się do zoptymalizowania kosztów i obniża finalną cenę produktów.

W efekcie nasi klienci mogą korzystać z wysokiej jakości carportów fotowoltaicznych o długiej żywotności za atrakcyjną cenę. Obniżenie wydatków podczas projektowania systemów fotowoltaicznych sprawia, że Twoja inwestycja zwróci się szybciej i będzie znacznie bardziej rentowna.

Nowoczesne wiaty parkingowe e-port

W naszej ofercie można znaleźć kilka rozwiązań. To ułatwi Ci dostosowanie systemu fotowoltaicznego do własnych wymagań.

Oferowane przez nas wiaty parkingowe e-port mogą być mocowane do betonu, lub wbijane w grunt. Pierwsza z proponowanych konstrukcji, czyli RECA RSC-1, opiera się na dwóch podporach i tworzy przestrzeń parkingową dla dwóch pojazdów. Istnieje również możliwość łączenia kilku stanowisk, co sprawdza się np. podczas tworzenia ekologicznych miejsc postojowych np. w pobliżu supermarketów.

RECA RSC-2 to system konstrukcji fotowoltaicznych, który umożliwia zaparkowanie pod zadaszeniem jednego pojazdu. Projekt uwzględnia możliwość łączenia wielostanowiskowego. Zastosowane w carporcie moduły PV mogą pochłaniać promienie słoneczne jednostronnie lub dwustronnie.

Kolejny wariant wiaty z panelami fotowoltaicznymi na dachu to RECA RSC-3. Stabilność konstrukcji gwarantuje dwupodporowe, stabilne mocowanie do betonu. Ta opcja przewiduje stworzenie ekologicznej przestrzeni parkingowej dla jednego lub dwóch pojazdów.

RECA RSC-4 to system, którego zaletą jest możliwość wbicia do ziemi. Po montażu takiej wiaty parkingowej z e-portem powstają 2 stanowiska dla samochodów. W tym wypadku w linii poziomej jest umieszczanych aż 6 modułów, co zapewnia bardzo wydajną produkcję energii ze słońca.

Dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta była przystępna i jak najbardziej zróżnicowana. Mimo zapoznania się z naszym asortymentem nadal masz wątpliwości odnośnie do jakichkolwiek kwestii związanych z systemami konstrukcji fotowoltaicznych? Zachęcamy do kontaktu. Zapewniamy fachowe doradztwo i pomoc na każdym etapie realizacji projektów.