Komercyjne konstrukcje fotowoltaiczne

Firma Reca Solar działa w branży energetyki słonecznej od 10 lat. Przez ten czas zrealizowaliśmy projekty dla dużej liczby klientów. Nasze systemy konstrukcji znajdują się m.in. na terenie Polski, Niemiec czy Austrii. Dostarczamy rodzimym i zagranicznym inwestorom konstrukcje fotowoltaiczne oraz zajmujemy się montażem instalacji. Wiele lat działalności i setki wykonanych projektów świadczą o naszym doświadczeniu i profesjonalizmie.

RECA SOLAR oferuje indywidualny dobór naziemnych konstrukcji pod moduły fotowoltaiczne. Wykonujemy elementy pod projekt tak, aby system konstrukcji mocowania był idealnie dopasowany do zaplanowanych modułów. Proponowane rozwiązania mają właściwości techniczne potwierdzone obliczeniami statycznymi. Warto dodać, że nasze naziemne konstrukcje fotowoltaiczne wyróżnia wytrzymałość na obciążenia śniegiem i wiatrem.

RECA oferuje przeprowadzanie prób wyrywania słupów konstrukcji PV, co pozwala ocenić stan geologiczny gruntu, przygotować projekt wykonawczy konstrukcji fotowoltaicznych i dobrać odpowiednią głębokością wbijania słupów.

Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i z ogromnym zaangażowaniem. Uwzględniamy wszystkie wytyczne odnośnie do realizowanej instalacji. Komercyjne konstrukcje fotowoltaiczne, z uwagi na swoją specyfikę, wymagają od wykonawców szczególnego podejścia.

Konstrukcje fotowoltaiczne od Reca Solar

Fotowoltaiczne systemy komercyjne muszą spełniać szereg rygorystycznych wymagań. Tworząc nasze produkty, dbamy przede wszystkim o ich jakość i wytrzymałość.

Troszczymy się również o to, by nasi specjaliści mogli je sprawnie zainstalować np. na farmie fotowoltaicznej. Konstrukcje fotowoltaiczne od Reca Solar są zaprojektowane z myślą o sprawnym i prostym montażu. Dzięki maksymalnie uproszczonemu procesowi kompletowania konstrukcji możemy zagwarantować terminowość i rzetelność podczas realizacji prac wykonawczych.

Nasze komercyjne konstrukcje fotowoltaiczne mogą być montowane na kilka sposobów:

  • wbijane w grunt;
  • mocowane do betonu;
  • wkopywane i zalewane betonem.

Dostępność różnych sposobów mocowania pozwala na optymalne dostosowanie typu urządzeń do warunków panujących na danym obszarze. W zależności m.in. od stabilności gruntu czy nachylenia terenu dobieramy najbardziej pasujące konstrukcje fotowoltaiczne. Komercyjne systemy PV mogą dzięki temu działać w pełni efektywnie przez wiele lat.

Niezawodne fotowoltaiczne systemy komercyjne od Reca Solar

Zdajemy sobie sprawę, że fotowoltaiczne systemy komercyjne dla wielkopowierzchniowych farm słonecznych muszą spełniać najwyższe wymagania odnośnie do jakości i wytrzymałości na obciążenia związane ze śniegiem czy wiatrem. Dlatego do produkcji naszych systemów, wykorzystujemy stal pokrytą powłoką Magnelis, co przyczynia się do przedłużenia żywotności całej instalacji. Jest to znacznie lepsza alternatywa dla tradycyjnych wyrobów ocynkowanych.

Stosowana w naszych konstrukcjach warstwa zabezpieczająca o wysokiej zawartości magnezu zapewnia dziesięciokrotnie skuteczniejszą ochronę przed korozją. Doskonałą odporność powłoki Magnelis na wpływ czynników zewnętrznych potwierdzają przyspieszone testy laboratoryjne i badania zrealizowane w naturalnych warunkach środowiskowych.

Ponadto nasze systemy opracowujemy i produkujemy według standardów zrównoważonego rozwoju. Poszczególne komponenty są łatwe do zdemontowania i mogą być recyklingowane.

Komercyjne farmy fotowoltaiczne na systemach naziemnych — dlaczego warto?

Decyzja o inwestycji w wielkopowierzchniową farmę fotowoltaiczną przynosi wiele korzyści ekologicznych i ekonomicznych. Jest to pewny sposób na produkcję i sprzedaż energii, który gwarantuje wysoki zwrot poniesionych wydatków na przestrzeni lat z minimalnym ryzykiem.

Duże znaczenie dla opłacalności takiej inwestycji mają jakość i wytrzymałość konstrukcji pod komercyjne farmy słoneczne. Odporny stelaż na moduły fotowoltaiczne jest kluczowy, aby farma funkcjonowała bez awarii przez wiele lat. Podczas montażu systemów fotowoltaicznych wykorzystujemy komponenty od sprawdzonych dostawców. Dbamy również o optymalizację projektu pod kątem niskich kosztów i małego zużycia materiału – dzięki czemu wykorzystywane jest tyle stali, ile potrzeba. Przekłada się to na konkurencyjną cenę i większy zwrot z inwestycji.

Podsumowując, komercyjne systemy fotowoltaiczne od Reca Solar mają następujące zalety:

  • cechuje je niski koszt i zużycie materiału oraz wysoka bezawaryjność, dzięki odpowiednio zoptymalizowanemu projektowi;
  • mają konkurencyjną cenę, co zapewnia wysoki zwrot inwestycji po kilku latach;
  • są trwałe i odporne dzięki pokryciu wykorzystywanej stali konstrukcyjnej innowacyjną antykorozyjną powłoką Magnelis;
  • obejmuje je 15-letni okres gwarancyjny;
  • są opracowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a ich komponenty nadają się do recyklingu.

Firma Reca Solar zapewnia profesjonalne doradztwo podczas poszukiwania najlepszych konstrukcji pod komercyjne wielkopowierzchniowe farmy słoneczne. Oferujemy produkty odporne na działanie czynników zewnętrznych, w pełni dostosowane do warunków panujących w naszej strefie klimatycznej. Gwarantujemy pomoc na każdym etapie realizacji usługi — podczas wyboru systemu fotowoltaicznego, a także w czasie instalacji konstrukcji czy w okresie gwarancyjnym.