Jako jeden z pierwszych polskich producentów przygotowaliśmy kompleksową ofertę konstrukcji do paneli fotowoltaicznych bifacial. Wiele lat w branży energetyki słonecznej pozwoliło nam na zdobycie bezcennego doświadczenia i wiedzy. Mimo setek zrealizowanych projektów wciąż nie przestajemy się rozwijać i wdrażamy innowacyjne technologie. Jednym z obszarów, w których działamy, jest fotowoltaika dwustronna.

Moduły bifacial to przełom w branży OZE. Panele są projektowane w taki sposób, by absorbowały promienie słoneczne po obu stronach. Przekłada się to na zwiększenie wydajności i mocy, a to z kolei powoduje efektywniejszą produkcję ekologicznej energii. Dzięki niestandardowej budowie paneli fotowoltaicznych bifacial można osiągnąć znacznie lepsze rezultaty niż w przypadku klasycznych systemów zajmujących taką samą powierzchnię. Dodatkowy uzysk energii może wynieść od 5 do nawet 30% w zależności od powierzchni, na jakiej zostaną umieszczone panele, oraz od wysokości konstrukcji.

Czym są moduły fotowoltaiczne bifacial?

Z reguły w instalacjach fotowoltaicznych wykorzystuje się jednostronne panele PV, w których tylko jedna, górna część absorbuje światło. W przypadku technologii zastosowanej w modułach fotowoltaicznych bifacial obie strony pochłaniają energię słoneczną. To zwiększa produkcję energii. Umieszczenie warstwy aktywnej z przodu i z tyłu panelu okazało się doskonałym rozwiązaniem, które pozwala poprawić wydajność całej instalacji.

Wiemy, że warunkiem niezbędnym do uzyskania lepszych zysków energii z fotowoltaiki dwustronnej jest odpowiednie ulokowanie instalacji. Nasi specjaliści przykładają ogromną wagę do projektów bifacial. Dbamy zarówno o odpowiedni sposób montażu modułów fotowoltaicznych, ich prawidłową orientację, jak i o optymalny kąt nachylenia. Doświadczenie i wiedza zdobyte podczas realizacji instalacji dwustronnych paneli fotowoltaicznych przekłada się na nasze aktualne umiejętności w tym zakresie.

Konstrukcje pod panele fotowoltaiczne bifacial w ofercie Reca Solar

Dwustronne panele fotowoltaiczne powinny zostać umiejscowione na powierzchni odbijającej światło, np. na trawie lub piasku, dzięki czemu mają dostęp do promieni słonecznych z dwóch stron. Z tego powodu konstrukcje bifacial z reguły montuje się na gruncie, np. na farmach fotowoltaicznych. W ten sposób można uzyskać największą moc i w pełnym zakresie wykorzystać możliwości produkcyjne instalacji. Nie ma również przeciwwskazań, by technologia dwustronna została wykorzystana do stworzenia mikroinstalacji pokrywającej zapotrzebowanie energetyczne budynku jednorodzinnego.

Reca Solar oferuje klientom wytrzymałe i niezwykle trwałe konstrukcje pod fotowoltaikę bifacial. Zdajemy sobie sprawę, że panele dwustronne są nieco cięższe niż klasyczne moduły. Dlatego już na etapie projektu dostosowaliśmy nośność systemów do przewidywanego obciążenia. Ponadto odporność na wpływ czynników zewnętrznych gwarantuje solidna stal pokryta warstwą zabezpieczającą z dodatkiem magnezu. Powłoka Magnelis zapewnia skuteczną ochronę przed korozją. To znacznie wydłuża żywotność całej instalacji.

Jakie zalety mają dwustronne moduły bifacial?

W branży energetycznej działamy już od wielu lat, co umożliwiło nam poznanie najważniejszych potrzeb naszych klientów. Jako producent dwustronnych modułów fotowoltaicznych stawiamy przede wszystkim na łatwość montażu, ekonomię i niezawodność systemów konstrukcji.

Wiele osób zastanawia się, czy fotowoltaika bifacial nie jest znacznie droższym rozwiązaniem niż klasyczne moduły. W praktyce koszt produkcji okazuje się nieznacznie wyższy, co w pełni rekompensuje zwiększony uzysk. Ponadto w Reca Solar kładziemy szczególny nacisk na optymalizację projektów instalacji pod kątem finansowym. W ten sposób nasi inwestorzy mogą liczyć na zwrot wkładu własnego w ciągu kilku lat, a następnie korzystają z darmowej zielonej energii bez żadnych ograniczeń.

Fotowoltaika bifacial to innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które z czasem prawdopodobnie będzie coraz bardziej popularne. Jeśli jesteś nim zainteresowany, oferujemy fachowe doradztwo i pomoc podczas doboru modułów dwustronnych. Oprócz tego zapewniamy profesjonalny montaż.

Skontaktuj się z nami już teraz

Dane kontaktowe

Reca Group Sp. z o.o.

ul. Zielonogórska 31
71-084 Szczecin

NIP 7811881104
KRS 0000436894

Napisz wiadomość