Dystrybucja

Mikroinstalacje fotowoltaiczne

Nasze systemy konstrukcje pod mikroinstalacje fotowoltaiczne zaprojektowaliśmy na podstawie zdobytej na przestrzeni lat wiedzy i doświadczenia. Dostarczamy skuteczne rozwiązania z zakresu energetyki słonecznej klientom w Polsce i za granicą. Wykorzystanie nowoczesnego sprzętu i materiałów pozwala nam oferować niezawodne systemy PV, które spełniają normy prawne, wyróżniają się wytrzymałością i mają konkurencyjną cenę.

W naszym zespole pracują osoby, które mogą pochwalić się ogromną wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat pozyskiwania energii ze słońca. Profesjonalna kadra Reca Solar gwarantuje swoim klientom kompleksową obsługę i indywidualne podejście w każdym projekcie, niezależnie od stopnia jego skomplikowania.

Niezawodna naziemna mikroinstalacja fotowoltaiczna od Reca Solar

Jeszcze do niedawna większość klientów indywidualnych decydowała się na montaż paneli PV na dachach budynków. Taki trend wynikał m.in. z przekonania, że do ustawienia instalacji na terenie działki potrzeba dużego, niezagospodarowanego obszaru. Nasze doświadczenie w branży energetyki słonecznej pokazuje jednak, że niewielka naziemna mikroinstalacja fotowoltaiczna może zostać ustawiona na skrawku działki, a jednocześnie w zupełności pokrywać zapotrzebowanie domu jednorodzinnego na energię. Takie rozwiązanie nie wymaga ingerencji w konstrukcję dachu budynku, co jest istotną zaletą.

Za ustawieniem paneli PV na gruncie przemawia wiele korzyści:

  • efektywne wykorzystanie wolnej przestrzeni na posesji;
  • znacznie prostszy dostęp do instalacji niż w przypadku umieszczenia instalacji na dachu; ma to znaczenie zwłaszcza podczas przeprowadzania konserwacji czy serwisowania;
  • łatwiejsze czyszczenie; panele naziemne można bez obaw samodzielnie myć z wykorzystaniem odpowiednich preparatów;
  • możliwość zamontowania dowolnej liczby modułów i tym samym zoptymalizowania ilości produkowanej energii pod kątem potrzeb energetycznych budynku.

Mikroinstalacje fotowoltaiczne – konstrukcje dla klientów indywidualnych

W ramach oferty proponujemy kilka konstrukcji fotowoltaicznych:

  • RECA RS-1/M Uniwersalny to system jednopodporowy, który podczas montażu jest wbijany w grunt. Występuje w kilku opcjach pod względem konfiguracji stołów. W zależności od potrzeb energetycznych inwestor może zdecydować się na 2, 4 lub 8 modułów, które ułożone są po 2 w linii pionowej;
  • RECA RS-2/M Uniwersalny tworzy mikroinstalację fotowoltaiczną, w której można zamontować maksymalnie do 16 modułów. System wspiera się na dwóch stabilnych podporach, które są umieszczane w gruncie. W instalacji pionowo występują 4 panele;
  • RECA RS-18/M Uniwersalny to konstrukcja dwupodporowa złożona z 2, 4 lub 8 modułów. Podobnie jak w przypadku pozostałych, podczas montażu umieszcza się ją w podłożu;
  • RECA RS-17/M /Bifacia wyróżnia się dwustronnymi modułami, w których panele pochłaniają energią słoneczną zarówno powierzchnią umieszczoną z przodu, jak i z tyłu. Do wyboru inwestora pozostaje system z 2, 4 lub 8 modułami.

Wszystkie opisane mikroinstalacje fotowoltaiczne objęte są 15-letnią gwarancją. Zapewniamy, że powstają z uwzględnieniem certyfikowanych standardów zrównoważonego rozwoju. Oprócz tego poszczególne elementy konstrukcji nadają się do recyklingu i można je z łatwością zdemontować.

Co wyróżnia nasze konstrukcje pod mikroinstalacje fotowoltaiczne?

Firma Reca Solar produkuje trwałe i odporne na wpływ czynników zewnętrznych konstrukcje fotowoltaiczne. Mikroinstalacje powstają z wytrzymałej stali konstrukcyjnej dodatkowo pokrytej innowacyjną powłoką Magnelis. Warstwa ochronna gwarantuje zabezpieczenie przed korozją na poziomie lepszym lub porównywalnym do standardowych wyrobów ocynkowanych. Pod względem finansowym powłoka z wysoką zawartością magnezu wypada znacznie korzystniej, co wpływa na niższy finalny koszt mikroinstalacji fotowoltaicznych od Reca Solar.

Naszym klientom oferujemy kompleksowe wsparcie podczas wyboru systemu konstrukcji mikroinstalacji fotowoltaicznych. Pomagamy w dopasowywaniu systemu do terenu, na jakim mają być umieszczone panele. Odpowiednio dobrana mikroinstalacja jest gwarancją długiej żywotności.