Strona główna / Blog / Jak wygląda montaż fotowoltaiki na dachówce?

Jak wygląda montaż fotowoltaiki na dachówce?

Dachówka to jedno z bardziej wytrzymałych, solidnych, a przy tym estetycznych pokryć dachowych. Co więcej, doskonale nadaje się pod montaż paneli fotowoltaicznych. Sprawdź, jak krok po kroku stworzyć na swoim dachu farmę solarną.

Po pierwsze, zamontuj konstrukcję wsporczą

Pierwszym etapem montażu fotowoltaiki na dachówce jest instalacja konstrukcji wsporczej. W tym celu należy zlokalizować krokwie i usunąć pojedyncze dachówki. Po usunięciu dachówek można przystąpić do montażu uchwytów za pomocą minimum czterech wkrętów do odsłoniętych krokwi. Ich rozstaw będzie zależeć od wymiarów samych paneli. Podczas montażu pamiętaj, aby część wsporcza położona była w zagłębieniu dachówki.

Po drugie, ułóż szyny montażowe

Po tym, jak zamontujesz uchwyty do krokwi, ustaw odsłonięte dachówki na swoim miejscu i przykręć szyny montażowe do uchwytów. W razie konieczności połącz szyny specjalnymi łącznikami, następnie przykręć do szyn moduł fotowoltaiczny. Każdy z elementów, który ma bezpośredni kontakt z panelem wykonany jest z aluminium, aby zapobiec powstawaniu ogniw korozyjnych. Montaż modułu zacznij od ustawienia pierwszego i ostatniego panelu, używając do tego klem końcowych. Potem przystąp do montażu klem środkowych, na których zamontuj kolejne panele, w dwucentymetrowym odstępie.

Czym charakteryzują się oferowane przez nas konstrukcje pod panele fotowoltaiczne?

Jeśli nie czujesz się na siłach, by samodzielnie zamontować panele fotowoltaiczne na dachu, pokrytym dachówką, zdecyduj się na oferowane przez nas konstrukcje pod fotowoltaikę. Pamiętaj, że od właściwego doboru konstrukcji wspierającej zależy sztywność oraz trwałość montażu paneli fotowoltaicznych. Im lepsza konstrukcja, tym panele montuje się również szybciej i sprawniej. Co więcej, w oferowanych przez nas konstrukcjach dachowych na panele fotowoltaiczne stosujemy wysokiej jakości stal, co chroni poszczególne elementy budowy przed korozją. Powierzchnia konstrukcji jest również dodatkowo chroniona przed zużyciem oraz rozdarciami.

Nasze konstrukcje są gwarantem bezpieczeństwa i prawidłowego działania farmy fotowoltaicznej na twoim dachu. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Podobne wpisy